Nocne gry taksówkarzy w walce o pasażerów

  Nocne gry taksówkarzy w walce o pasażerów

  Michał Oksiński

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Na Starym Mieście taksówki należą do pojazdów uprzywilejowanych. Mogą wjechać po klienta i wyjechać bez żadnych konsekwencji. Poza tym terenem ich przywileje się kończą. I zaczynają się problemy ze służbami porządkowymi, bowiem kierowcy niezrzeszeni w korporacjach coraz śmielej wychodzą naprzeciw klienta.
  Taksówkarze parkują na chodnikach, w zatokach przystankowych i pod znakami zatrzymywania się. Ryzyko jest najbardziej opłacalne w weekendowe noce. Kiedy nadjeżdża radiowóz i wizja mandatu jest coraz bliższa - salwują się ucieczką.

  - Postój na Krakowskim Przedmieściu został zlikwidowany. Miejsc parkingowych jest coraz mniej, taksówkarzy zaś przybywa. Jeśli stajemy na zakazach, a podjeżdża Straż Miejska, najlepiej odjechać. Mój kolega zapłacił mandat, mnie udało się uciec - opowiada jeden z taksówkarzy.

  Jeździ prywatnie, nie należy do żadnej korporacji. Tłumaczy, że stawanie w miejscach niedozwolonych to szansa na pozyskanie klienta. Kierowca, z którym rozmawialiśmy, czuje się... zestresowany interwencjami służb porządkowych. - Bawią się z nami w kotka i myszkę. Kiedy odjeżdżamy, oni robią kółko.

  Straż Miejska podkreśla, że ustawa prawo o ruchu drogowym obowiązuje wszystkich kierowców.

  - Najwięcej interwencji w sprawie taksówkarzy dotyczy parkowania w zatokach MPK i na chodnikach, za znakami zakazu. Otrzymujemy również sygnały od korporacji taksówkarskich, że ich miejsca parkingowe są zastawiane przez kierowców niezrzeszonych. O wykroczeniach informują nas także mieszkańcy. Nakładamy kary. Za parkowanie na zakazie grozi mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny - informuje Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.

  Taksówkarze łamią zakaz zatrzymywania się na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i Al. Racławickich, na Krakowskim Przedmieściu, na wysokości Ogrodu Saskiego. Wbrew przepisom parkują na placu Wolności i początkowym odcinku ul. Narutowicza.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo