MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Avia Świdnik pokonała Lewart Lubartów i zagra w finale Totolotek Regionalnego Pucharu Polski

avia-swidnik.pl
Nie było niespodzianki w meczu półfinałowym Totolotek Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Czwartoligowy Lewart Lubartów (lider tabeli) przegrał przed własną publicznością z występującą szczebel wyżej Avią Świdnik 0:1.

Początek czwartkowego spotkania był wyrównany. Ale z czasem optyczną przewagę osiągnęli goście. W 6. minucie niecelnie z dystansu uderzał Bartłomiej Kukułowicz.

Następnie obydwie ekipy miały problem ze stworzeniem dogodnych sytuacji do zdobycia goli. W końcu w 24. min. Avia objęła prowadzenie. Sytuację sam na sam z Adrianem Wójcickim wykorzystał Wojciech Białek. Doświadczony napastnik w rundzie jesiennej trzeciej ligi był najlepszym snajperem Avii. Zdobył 12 goli (zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców) i zaliczył kilka asyst.

Później świdniczanie mądrze się bronili, szukając także okazji do podwyższenia rezultatu. Taką miał chociażby w 33. min. (miejscowi grali już bez Dariusza Michny, który doznał kontuzji) Bartosz Mroczek, ale piłka po jego strzale minęła bramkę ekipy z Lubartowa.

Jednak także gospodarze mogli pokusić się o gola. W 38. min. przeprowadzili oni składną akcję, a "główka" Huberta Kotowicza przeszła tuż nad poprzeczką.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem trzecioligowca.

Po przerwie pierwszy groźnie zaatakował czwartoligowiec, ale skończyło się tylko na strachu dla kibiców Avii. Miejscowi nie rezygnowali z doprowadzenia do wyrównania, jednak wynik nie ulegał zmianie.

W 71. min. strzelał Dawid Pożak, lecz prosto w bramkarza Avii, Piotra Piotrowskiego. Chwilę wcześniej to Avia była w natarciu, jednak sytuację wyjaśnili obrońcy czwartoligowca.

Lewart prześladował pech, ponieważ znów murawę z powodu urazu musiał go opuścić kolejny zawodnik, tym razem Michał Budzyński. Ale na boisku zameldował się zmagający się ostatnio z urazem Konrad Nowak.

Doświadczony zawodnik, a także jego koledzy z drużyny, nie znaleźli jednak sposobu na Piotrowskiego i to drużyna z lotniczego miasta awansowała do kolejnego etapu "Pucharu Tysiąca Drużyn".

Rywalem żółto-niebieskich w finale Totolotek Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu LZPN (odbędzie się w 2020 roku) będzie zwycięzca piątkowego spotkania, w którym zmierzą się trzecioligowcy (Motor Lublin o godz. 17 podejmie Wisłę Puławy).

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 0:1 (0:1)
Bramka: Białek 24
Lewart: Wójcicki - Niewiński, Budzyński (77 Filipczuk), Ponurek, Michna (33 Michałów), Pokrywka (88 Duda), Gliniak (46 Najda), Fularski, Pożak, Kotowicz, Aftyka (81 Nowak). Trener: Tomasz Bednaruk
Avia: Piotrowski, Głaz, Kołodziej, Plesz, Kukułowicz, Wójcik, Prędota, Ozimek (63 Kuliga), Maluga, Mroczek, Białek. Trener: Łukasz Mierzejewski
Żółte kartki: Pożak, Pokrywka, Michałów, Najda – Kołodziej, Maluga
Sędziował: Łukasz Szczołko z Lublina