Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bloki przy Dolnej 3 Maja? Kolejna rezygnacja z inwestycji. To już trzecia taka sytuacja

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Do inwestycyjnej poczekalni wraca pomysł na budowę trzech bloków z ponad 100 mieszkaniami przy ul. Dolnej 3 Maja. Deweloper wycofał wniosek o dopuszczenie takiej budowy z wykorzystaniem "lex deweloper". To już trzecia taka sytuacja w ciągu niespełna 1,5 roku.

Spółka TKM Global Tomasz Księżopolski wycofała wniosek o umożliwienie budowy trzech bloków przy ul. Dolnej 3 Maja. Inwestycję chciała realizować z wykorzystaniem „lex deweloper” (specustawy ułatwiającej budownictwo wielorodzinne).

- Postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej i towarzyszącej stało się bezprzedmiotowe. Organ jest związany cofnięciem wniosku, a inwestor nie musi podawać przyczyny czy też uzasadnienia swojego działania w tym przedmiocie – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

To już trzecia taka sytuacja - po raz pierwszy wniosek o dopuszczenie budowy został złożony w maju 2021 r. Obecnie wycofany pochodził z początku września tegoż. Skąd taka decyzja? Nie udało nam się uzyskać wyjaśnień w firmie TKM Global.

Pierwotnie inwestycja była planowana u zbiegu Dolnej 3 Maja z al. Solidarności - chodzi o działkę o powierzchni 0,88 ara, położoną naprzeciwko przystanku komunikacji miejskiej. Na części z tej parceli działa komis samochodowy.

- Planujemy budowę zespołu trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z garażem podziemnym, infrastrukturą techniczną oraz obsługą komunikacyjną przy ul. Dolnej 3 Maja – opisywał charakter inwestycji Tomasz Księżopolski we wniosku złożonym do ratusza.

Plany mówiły o powstaniu w sumie 133 mieszkań we wszystkich blokach. Powierzchnia lokali miała się wahać od 25 do 125 m². Budynki planowano postawić w układzie tarasowym, jeden z nich miał stanąć od strony ul. Dolnej 3 Maja aby przedłużyć jej pierzeję. Najwyższy z nich zaś miałby mieć siedem kondygnacji nadziemnych (łącznie z poddaszem).

- Na terenie planowanej inwestycji inwestor urządzi teren rekreacyjny dla mieszkańców, który będzie wyposażony w plac zabaw, ogród sensoryczny oraz przestrzeń do spacerowania i odpoczynku. Projekt obejmuje około 2000 m², co na 251 planowanych mieszkańców w przeliczeniu wyniesie po 7,9 m² – wskazywał we wniosku Księżopolski.

Od 2019 r. deweloperzy próbowali w Lublinie skorzystać z „lex deweloper” do budowy mieszkań przy sześciu ulicach: Relaksowej, Jutrzenki, Poligonowej, Sławinkowskiej (trzy wnioski), Gospodarczej (dwa razy) i Spółdzielczości Pracy. Tylko w przypadku Gospodarczej radni (przy głosowaniu nad drugim, poprawionym projektem) powiedzieli „tak”.

AC

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski