Budowlane derby dla Lublina. Udany debiut nowego gracza (ZDJĘCIA)

W drugim domowym meczu drugie zwycięstwo odnieśli Edach Budowlani Lublin. Za pięć punktów pokonali imienników z Łodzi 42:7. W zespole gospodarzy zadebiutował Ian Trollip.

22-letni zawodnik z RPA szybko pokazał swoje umiejętności i zdobył ponad połowę wszystkich punktów Edach Budowlanych. - Super wszedł w drużynę i wkomponował się w nasz zespół. Ma pewną nogę, rozgrywał piłkę i zrobił wszystko, czego wymaga się od „dziesiątki”. Mam nadzieję, że z czołem tabeli utrzyma koncentrację i będzie nam pomagać - podsumował debiut Trollipa trener Stanisław Powała-Niedźwiecki.

Gospodarze już w 2. minucie objęli prowadzenie za sprawą przyłożenia Michała Musura. Za chwilę swoje pierwsze punkty dla Edach Budowlanych zaliczył Trollip, który podwyższył celnym kopnięciem.

Przewaga miejscowych była zdecydowana. W 9. minucie goście nie potrafili zatrzymać przepychającego się Kudakwashe Nyakufaringwa, a podwyższył znowu Trollip. Po półgodzinie gry lublinianie prowadzili 28:0. Zespół z Łodzi przed przerwą zdobył pierwsze i jedyne punkty w tym spotkaniu. - Dostaliśmy kolejną naukę w ekstralidze. Moi zawodnicy walczyli wprawdzie mocniej, niż w poprzednich meczach, ale zawiodła formacja autowa. Straciliśmy wiele piłek - podsumował trener łodzian, Przemysław Pietrzak.

Wynik spotkania gospodarze ustalili w 64. minucie. - Chcieliśmy wygrać za pięć punktów i to nam się udało. Chcieliśmy też zagrać przez 80 minut na pełnym skupieniu i to się nie powiodło. Koncentracji wystarczyło na 60-65 minut. Musimy nad tym pracować - stwierdził Powała-Niedźwiecki.

Edach Budowlani Lublin – Commercecon Budowlani Łódź 42:7 (28:7)

Punkty: Trollip 22 (2P, 6pd), Nyakufaringwa 10 (2P), Musur 5 (P), Maarman 5 (P) - Łaszcz 5 (P), Pienaar 2 (pd).

Budowlani L.: Kelberashvili (65. Rudziński), Skałecki (44. Mazur), Novikov (75. Więckowski), Król (47. Jasiński), Nyakufaringwa, Musur (55. Powała-Niedźwiecki), Dec, Maarman, Kazembe, Trollip, Psuj, Próchniak, Brzezicki (35. Kasprzak), Dube (77. Rudź), Grabowski (70. Wojciechowski). Trener: Stanisław Powała-Niedźwiecki

Budowlani Ł.: Tabatadze (62. Dobrakowski), Czyszczoń (75. Kretschmer), Aranda (41. Munoz, 74. Śmiechowicz), Justyński, Madej (62. Nowak), Romero, Stolarz, Palamarczuk, Dudek (74. Massalski), Pienaar, Stańczykowski, Tarnawski, Szczukocki (19. Soszka), Owczarek, Łaszcz (62. Drynkowski). Trener: Przemysław Pietrzak