GKS Bogdanka - Zawisza Bydgoszcz 4:2. Mecz na szczycie nie zawiódł

KAMB
Archiwum
Piłkarze GKS Bogdanka są coraz bliżej czołówki pierwszej ligi. Wczoraj po emocjonującym spotkaniu gracze Piotra Rzepki pokonali faworyzowany zespół Zawiszy Bydgoszcz 4:2 i są coraz bliżej miejsca gwarantującego awans do ekstraklasy.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wczorajszego meczu odbyła się mała uroczystość - kapitan łęcznian Veljko Nikitović rozgrywał bowiem 100. mecz na zapleczu ekstraklasy. Trzeba przyznać, że występ mu wyszedł, bowiem aż dwa razy wpisał się na listę strzelców i był jednym z najlepszych zawodników na murawie.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od uderzenia gospodarzy. Wojciech Łuczak dośrodkował z wolnego, a głową piłkę strącił Adrian Paluchowski. To jednak nie zaskoczyło Andrzeja Witana. Łęcznianie atakowali, ale nie ustrzegli się błędu. W 25 min po rzucie rożnym i zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Michała Ilków-Gołębia, który mocnym uderzeniem pokonał Sergiusza Prusaka. Gospodarze stracili gola, ale szybko się otrząsnęli. Piłkę zagrał Veljko Nikitović Zuber wyszedł sam na sam i strzałem na krótki słupek trafił do siatki.

Cztery kolejne gole zobaczyli kibice po zmianie stron. W 60 min pierwszy rzut karny wykorzystał Nikitović, siedem minut później było 2:2, po trafieniu Pawła Oleksego. W końcówce rządzili już gospodarze. W 80 min kapitalnym uderzeniem na prowadzenie wy- prowadził ich Łuczak, a minutę przed końcem wynik spotkania ustalił Nikitović.

GKS Bogdanka - Zawisza Bydgoszcz 4:2 (1:1)
Bramki:
Zuber 26, Nikitović 60 z karnego, 90 z karnego, Łuczak 80 - Ilków-Gołąb 25, Oleksy 67