MKTG SR - pasek na kartach artykułów

IV liga piłki nożnej. Ciąg dalszy dominacji Tomasovii i problemów Unii Hrubieszów

Bartosz Litwin
W piłkarskiej czwartej lidze bez zmian. Piłkarze z Tomaszowa Lubelskiego konsekwentnie powiększają swoją przewagę nad resztą stawki, a w grupie spadkowej trwa walka o utrzymanie.

Tomasovia Tomaszów Lubelski kolejny raz potwierdziła swoją dominację i zwyciężyła aż 5:0 z Powiślakiem Końskowola. - Jechaliśmy do Tomaszowa, by sprawić niespodziankę, jednak Tomasovia pokazała, że jest zespołem zdecydowanie lepszym, dużo dojrzalszym i z dużą jakością piłkarską. Od pierwszych minut to rywale prowadzili grę, co udokumentowali bramkami. Mają doświadczony zespół, w którym grało tylko dwóch młodzieżowców. Był to sprawdzian, który pokazał, w jakim miejscu jesteśmy. Tomasovia nastawiła się na awans i tego trzeba będzie im pogratulować - mówił po meczu trener gości z Końskowoli, Robert Chmura

Podopieczni Pawła Babiarza w trzech kolejkach grupy mistrzowskiej zdobyli komplet punktów. Do bramki przeciwnika trafiali aż 16 razy. Nie stracili ani jednego gola. Taki bilans jednoznacznie rozprawia się z tezą dotyczącą niższego poziomu jednej z lubelskich grup przed podziałem na mistrzowską i spadkową. Tomasovia rozprawia się z każdą drużyną lubelskiej IV ligi. 3 maja czeka ich starcie z wiceliderami, czyli Huraganem Międzyrzec Podlaski. Zespół prowadzony przez Damiana Panka awansował na drugą pozycję po wygranej 3:0 nad Victorią Żmudź.

Trzecią już porażkę z rzędu w grupie mistrzowskiej zaliczyła natomiast Lublinianka. Tym razem podopieczni Dariusza Bodaka przegrali 1:4 ze Świdniczanką Świdnik Mały. Lublinianie w pierwszej połowie potrafili się postawić rywalom. Wszystkie bramki padły po przerwie. Kolejna szansa na punkty dla lubelskiego zespołu już w najbliższą niedzielę. Nie będzie jednak łatwo. Na Wieniawę przyjeżdża bowiem drużyna ze Żmudzi.

POM Iskra Piotrowice- Granit Bychawa 3 maja, 17:00

W grupie spadkowej kolejny wysoki wynik wykręcili rywale Unii Hrubieszów. Ekipa z przygranicznego miasta przegrała wysoko trzeci mecz z rzędu po ponownym podziale na grupy. Hrubieszowianie ulegli Opolaninowi Opole Lubelskie aż 0:9. Tym razem jednak zdołali zebrać na mecz jedenastu zawodników. W poprzedniej kolejce piłkarze Unii już w 12. minucie konfrontacji z Bizonem Jeleniec przegrywali 0:5. Wówczas jednak mecz przerwana ze względu na zdekompletowanie zespołu z Hrubieszowa. Uznano wynik z boiska. Unia Hrubieszów w trzech spotkaniach ligi spadkowej lubelskiej IV ligi straciła aż 21 bramek, nie zdobywając ani jednego gola. Drużyna ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Jeśli jednak utrzyma obecną niską formę, ten dystans może się okazać zbyt mały, by pozostać na przyszły sezon w IV lidze.

W kategoriach małej sensacji można traktować remis ostatniej w tabeli Unii Białopole z Orlętami Łuków. Gospodarze z Łukowa otworzyli wynik już w pierwszej minucie spotkania. Prowadzenie stracili na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Dla zespołu z Białopola to dopiero drugi mecz bez porażki od samego początku rozgrywek.