MKS FunFloor Lublin wygrał pewnie w Piotrkowie Trybunalskim i awansował do półfinału Pucharu Polski

(MKS FunFloor Lublin po raz kolejny w tym sezonie nie dał żadnych szans Piotrcovii Piotrków Trybunalski) fot. ilustracyjna: Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Piłkarki ręczne MKS-u Funfloor Lublin zagrają w półfinale Pucharu Polski. Biało-zielone w środowym ćwierćfinale pokonały w Piotrkowie Trybunalskim Piotrcovię 34:22.

– Dla nas każdy mecz jest ważny. Niezależnie od rozgrywek. Podejdziemy do tego spotkania bardzo zmotywowane. Mam nadzieję, że dostaniemy się do Final Four – podkreślała przed meczem Daria Szynkaruk, kapitan lubelskiego zespołu.

Podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej udały się do Piotrkowa Trybunalskiego, zaledwie trzy dni po ligowym triumfie z Piotrcovią w miejscowej hali Relax. Gospodynie podobnie jak w tamtym starciu nie były w stanie dotrzymać kroku lubliniankom.

Po trzech minutach gry, wicemistrzynie Polski prowadziły 3:0, a po kolejnych dziesięciu 9:4. W 23. minucie, gdy piotrkowską golkiperkę pokonała Szynkaruk, przewaga przyjezdnych wynosiła już dziewięć bramek (16:7). Gospodynie co prawda zanotowały potem cztery trafienia z rzędu (11:16), jednak to MKS był nadal w komfortowej sytuacji. Do przerwy 22-krotne mistrzynie kraju wygrywały 18:12.

Po zmianie stron nadal trwała dominacja ekipy z "Koziego Grodu". W 40. minucie Magda Balsam wyprowadziła swoją drużynę na 10-bramkowe prowadzenie (24:14). Cztery minuty później po golu tej samej zawodniczki, MKS był już na plus dwanaście (26:14) i do samego końca meczu dyktował warunki na boisku.

Perwszego półfinalistę pucharowej rywalizacji poznaliśmy mieco wcześniej . Do kolejnej fazy krajowego turnieju po wygranej 32:25 z EKS Startem Elbląg awansowały Młyny Stoisław Koszalin. O pozostałe dwa miejsca powalczą jeszcze Handball JKS Jarosław z KGHM MKS Zagłębiem Lubin i MKS Urbis Gniezno z KPR-em Gminy Kobierzyce.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS FunFloor Lublin 22:34 (12:18)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Radushko 5, Szczepanek 4, Waga 4, Mielewczyk 2, Polaskova 2, Królikowska 2, Mokrzka 2, Trbovic 1, Grobelna, Sobecka, Świerczek. Kary: 6 min. Trener: Agata Cecotka

MKS: Wdowiak, Gawlik – Balsam 7, Tomczyk 5, Roszak 4, Turkoglu 3, M Więckowska 3, Andruszak 2, Olek 2, Kovarova 2, Szynkaruk 2, Achruk 1, Płomińska 1, Posavec 1, Masna 1, D. Więckowska. Kary: 10 min. Trener: Edyta Majdzińska

Sędziowali: Adrian Dymitruk (Zabrze) i Wojciech Kasznia (Czechowice-Dziedzice)