Dominacja narciarzy MULKS Tomaszów

Krzysztof Szputarski
Drużyna MULKS Tomaszów Lubelski z dorobkiem 1093 pkt. wygrała klasyfikację punktową podczas pierwszego dnia zmagań "Biegu na Igrzyska", który dziś rozegrano na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim. Druga lokata przypadła ekipie MKS Halicz Ustrzyki Dolne (836 pkt.), natomiast trzecie miejsce zajął zespół UMKS Marklowice (608 pkt.).

Tomaszowska impreza zaliczana jest do Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, który wspiera m.in. mistrzyni olimpijska z Vancouver Justyna Kowalczyk. Dziś zawodnicy biegali stylem klasycznym, a towarzyszyły im słońce i lekki mróz.

Wśród juniorek (rocznik 1994/95) piąte z rzędu zwycięstwo odniosła zawodniczka gospodarzy Małgorzata Żółkiewska, która wygrała, choć na trasie zaliczyła dwa upadki. - Popełniłam błędy na dwóch zakrętach i upadłam, jednak udało mi się nadrobić straty - mówi Żółkiewska. - Znam te trasy, bo tutaj trenuję i to na pewno pomogło mi wygrać - dodała.

100 punktów w klasyfikacji generalnej zdobył wśród juniorów (rocznik 1996/97) czwarty raz z rzędu Mateusz Hałasa, kolega klubowy Żółkiewskiej. - Bardzo dobrze mi się biegło na lekko zmrożonym śniegu. W takich warunkach jestem bardzo skuteczny - powiedział.

Oprócz nich zwycięstwa dla tomaszowian odnieśli: Katarzyna Stokfisz w biegu juniorek (rocznik (1996/97) oraz Szymon Sikora wśród juniorów (rocznik 1998 i młodsi).

We dzisiejszych biegach, które były już piątą imprezą zaliczaną do tegorocznej edycji "Biegu na Igrzyska" wystartowało 205 zawodniczek i zawodników z 19 klubów całej Polski. Dzisiaj na tomaszowskich trasach rozpocznie się szósta edycja, a zawodnicy tym razem walczyć będą stylem dowolnym.