Szczypiorniści Azotów Puławy przegrali wyjazdowe starcie z mistrzami Polski

(Szczypiorniści Azotów Puławy nie sprostali na wyjeździe ekipie mistrzów Polski - Industrii Kielce, ulegając 23:39) Industria Kielce/Orlen Superliga
Szczypiorniści Azotów Puławy przegrali na wyjeździe z zespołem mistrzów Polski - Industrią Kielce 23:39, w meczu 7. serii Orlen Superligi Mężczyzn. To trzecia porażka puławian w kampanii 2023/24.

Niedzielne starcie było potyczką dwóch drużyn, których trenerami są mistrzowie olimpijscy. Puławską ekipę prowadzi Ukrainiec Siergiej Bebeszko, natomiast kielecką Talant Dujshebaev. Obaj szkoleniowcy sięgnęli po złoto igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, grając wówczas w zespole WNP (Wspólnoty Niepodległych Państw), formy przejściowej między ZSRR, a Rosją.

Puławianie nie przestraszyli się mistrzów Polski i po trzech minutach gry, gdy golkipera gospodarzy pokonał Kacper Adamski, wyszli na prowadzenie 3:2. Sześć minut później, po golu białoruskiego obrotowego Artsema Karaleka, było już jednak 8:3 dla kielczan.
Przez kolejne minuty na parkiecie w Hali Legionów trwała dosyć wyrównana walka i po kwadransie gry Azoty traciły do miejscowych cztery gole (7:11).

Następne dziesięć minut drużyna z Kielc wygrała 9:2 i miała już zaliczkę jedenastu trafień (20:9). W końcówce pierwszej połowy puławski zespół zdołał jeszcze zdobyć trzy bramki, przegrywając ostatecznie do przerwy 12:22. Wynik premierowej odsłony przypieczętował Rafał Przybylski.

– Na początku pierwszej połowy pokazaliśmy, że zasłużenie jesteśmy liderami ligi i naprawdę trudno z nami walczyć. Z kolei na początku drugiej części meczu być może myślami zostaliśmy w szatni, ale ja się rozgrzewałem cały czas, czułem się dobrze, złapałem luz i myślę, że było to widać w trakcie gry. Bardzo miło, że po każdej mojej interwencji kibice krzyczeli moje nazwisko. To podnosi na duchu. Tytuł MVP spotkania także cieszy, ale nie gram dla wyróżnień indywidualnych. Cieszę się z dobrej dyspozycji dnia, ale w kolejnym meczu chcę dać z siebie jeszcze więcej – mówi wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, bramkarz Industrii, Nikodem Błażejewski.

Mimo że gospodarze myślami zostali w szatni, to pierwsze dziesięć minut po zmianie stron gospodarze wygrali 4:1, odskakując na 26:13. Niemoc puławian w ofensywie przełamał dopiero w 41. minucie Boris Zivkovic. Potem gra się wyrównała i po golu Macieja Zarzyckiego, goście w 46. minucie byli na minus jedenaście (17:28).

Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania, kielczanie prowadzili różnicą czternastu trafień (32:18) i kwestią nierozstrzygniętą były jedynie rozmiary ich zwycięstwa. Ostatecznie mistrzowie Polski rozbili team Siergieja Bebeszko 39:23. Ostatnią bramkę w niedzielnym meczu zdobył rozgrywający kieleckiej drużyny, Michał Olejniczak.

Kolejne ligowe starcie Azoty zagrają w sobotę, 7 października we własnej hali. Do Puław zawita wówczas ekipa Zepter KPR Legionowo. Konfrontacja została zaplanowana na godz. 16.

Industria Kielce – Azoty Puławy 39:23 (22:12)

Industria: Wałach, Błażejewski – Tournat 8, Sićko 5, Olejniczak 5, Kounkoud 4, Thrastarson 4, Wiaderny 4, Moryto 3, Karalek 3, D. Dujshebaev 1, Stenmalm 1, Paczkowski 1, Surgiel. Kary: 6 min. Trener: Talant Dujshebaev

Azoty: Zembrzycki, Tsintsadze – Przybylski 6, Zivković 4, Burzak 4, Adamski 2, Jarosiewicz 2, Antolak 1, Janikowski 1, Zarzycki 1, Marciniak 1, Ostroushko 1, Fedeńczak, Jaworski, Konieczny, Urbanek. Kary: 10 min. Trener: Siergiej Bebeszko

Sędziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice) i Jakub Rawicki (Katowice)