Wisła Puławy zremisowała z MKS w Kluczborku

W meczu 18. kolejki pierwszej ligi, Wisła Puławy zremisowała na wyjeździe z MKS-em Kluczbork 2:2. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, lecz przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania. 25 listopada (godzina 18), Wisła podejmie Olimpię Grudziądz.

Grad bramek w meczu Legii z Borussią (ZDJĘCIA)

Dla obydwu ekip, sobotnie starcie (rozgrywane awansem z rundy wiosennej, na inaugurację sezonu w Puławach było 0:0) było niezmiernie ważne. MKS zajmował ostatnie miejsce w tabeli i chciał jak najszybciej oddalić się od strefy spadkowej. Z kolei Wisła, miała tylko trzy punkty przewagi nad tą strefą, i trzy punkty mogłyby sprawić, że jej sytuacja stanie się lepsza.

Mecz toczył się przy cały czas padającym deszczu, co utrudniało zawodnikom grę. Robert Złotnik, trener Wisły zaskoczył składem. W pierwszej jedenastce zabrakło między innymi Sylwestra Patejuka i Konrada Nowaka. Pierwsze minuty spotkania na bardzo nasiąkniętej murawie boiska to walka o opanowanie środka pola. Następnie do ataków ruszyli goście, ale strzały Piotra Darmochwała, albo były niecelne, albo padały łupem golkipera gospodarzy.

W 13 minucie świetną interwencją popisał się Andrzej Witan broniąc „główkę” Pawła Kubiaka. W odpowiedzi sam na sam z Oskarem Pogorzelcem znalazł się Dawid Pożak, ale bramkarz MKS-u zdołał odbić piłkę. W 37 min piłka po uderzeniu jednego z zawodników gości trafiła w słupek. W 41 min było 1:0 dla miejscowych po skutecznym rzucie karnym egzekwowanym przez Rafała Niziołka.

Zaraz po zmianie stron był już remis. Pogorzelec odbił piłkę po strzale rezerwowego Patejuka, a ze skuteczną dobitką pośpieszył Adam Patora. Następnie potyczka była wyrównana, a przez kilkanaście minut żaden z zespołów nie miał jakiejś klarownej sytuacji do zmiany wyniku. Aż przyszła 76 min, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do puławskiej bramki skierował Tomasz Swędrowski. Przyjezdni nie zamierzali się poddawać i w 81 min do wyrównania doprowadził Jakub Smektała.

MKS Kluczbork – Wisła Puławy 2:2 (1:0)
Bramki: Niziołek 41 z rzutu karnego, Swędrowski 76 – Patora 48, Smektała 81
MKS: Pogorzelec – Kursa, Ganowicz, Gierak, Nitkiewicz – Deja, Niziołek – Kwaśniewski, Swędrowski, Kubiak (82 Olszewski) – Gondek (60 Setla)
Wisła: Witan – Hiszpański, Budzyński, Pielach, Litwiniuk – Maksymiuk, Słotwiński (46 Patejuk), Pożak (67 Smektała), Tetych, Darmochwał – Patora (77 Nowak)
Żółte kartki: Nizołek, Nitkiewicz, Swędrowski, Kursa - Maksymiuk, Hiszpański , Tetych, Darmochwał,
Sędziował: Marek Opaliński z Legnicy