Trwa znakomita passa Wisły Puławy

Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Trwa znakomita passa Wisły Puławy. Podopieczni Bohdana Bławackiego są niepokonani od siedmiu spotkań, a dzisiaj pokonali przed własną publicznością Nadwiślan Góra 3:2. Biało-niebiescy, którzy są wiceliderem tabeli, w niedzielę 18 października o godzinie 14, zmierzą się na wyjeździe z Radomiakiem.

Nieliczni kibice zgromadzeni na stadionie w Puławach, byli świadkami emocjonującego widowiska. Wisła już w 5 minucie objęła prowadzenie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Charzewski, a Jarosław Niezgoda "główką" pokonał bramkarza gości. Za chwilę ponownie uderzał Niezgodę, tym razem nogą i minimalnie obok świątyni strzeżonej przez Tomasza Kasprzika. W odpowiedzi również niecelnie strzelał Kamil Bendkowski. Następnie Nazara Penkowca próbowali zaskoczyć Dawid Kaszok i Mateusz Wójcik, ale wynik nie uległ zmianie. W końcówce pierwszej połowie z ostrego kąta uderzał Mateusz Olszak, ale nie udało mu się zaskoczyć bramkarza z Góry.

Druga połowa była jeszcze ciekawsza. Najpierw minimalnie niecelnie uderzał głową Arkadiusz Kowalczyk, a później po "główce" Konrada Nowaka, Kasprzik zdołał odbić piłkę, która zmierzała do siatki. Następnie strzał Niezgody, nie sprawił bramkarzowi przyjezdnych żadnych problemów. Co się odwlecze, to nie uciecze i w 58 min, Niezgoda po fenomenalnym podaniu od Konrada Szczotki, znalazł się w oko w oko z Kasprzikiem i z zimną krwią wykorzystał tą sytuację. Wydawało się, że jest już po meczu.

Trener gości nie mając nic do stracenia, dokonał dwóch zmian. I one ożywiły grę Nadwiślana, ale wcześniej poprzeczkę ostemplował Mateusz Olszak. To się zemściło w 69 min, kiedy to straty zmniejszył Dawid Kaszok. Puławianie cały czas dążyli do podwyższenia rezultatu i w 82 min dopięli swego. W zamieszaniu na polu karnym, najlepiej zachował się Mateusz Pielach i było 3:1. Jednak kilka minut później, Nadwiślan za sprawą Kowalczyka zdobył kontaktowe trafienie. Wisła w końcówce spotkania nie pozwoliła gościom na doprowadzenie do remisu i odniosła drugie z rzędu zwycięstwo.

Wisła Puławy – Nadwiślan Góra 3:2 (1:0)
Bramki: Niezgoda 5, 58, Pielach 82 – Kaszok 69, Kowalczyk 87
Wisła: Penkowec – Kanarek, Pielach, Budzyński – Charzewski (60 Lisiecki), Maksymiuk, Nowak (75 Słotwiński), Wiejak (46 Szczotka), Turzyniecki – Olszak, Niezgoda (88 Tetych)
Nadwiślan: Kasprzik – Bedronka, Jarosz, Wójcik, Pietraszko, Kaszok, Bendkowski (62 Pląskowski), Piwowarczyk, Musiolik (61 Ogrodzki), Matysek (46 Trond), Kowalczyk
Żółte kartki: Kanarek, Charzewski, Szczotka – Wójcik, Ogrodzki, Trond, Pietraszko