Piłka nożna: Wisła Puławy przegrała z Pogonią w Siedlcach 0:3

Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy przegrali pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. W piątek, podopieczni Jacka Magnuszewskiego nie sprostali Pogoni Siedlce 0:3. Gospodarze, którzy na własnym boisku odnieśli komplet zwycięstw mają patent na zespoły z Lubelszczyzny. W sobotę, pokonali w gościach Motor Lublin 2:1. Zespół z Mazowsza został nowym liderem drugiej ligi.

120 sekund – w tym czasie piłkarze drugoligowej Wisły Puławy stracili dwa gole i przegrali z Pogonią w Siedlcach 0:3, ponieważ przyjezdnych w 87 minucie dobił Adrian Dziubiński.

Podopieczni Jacka Magnuszewskiego na Mazowsze jechali po kolejne zwycięstwo, a powody do optymizmu były, bo Wisła w tym sezonie jeszcze na wyjeździe nie została pokonana. Ale trzeba było też pamiętać, że Pogoń na swoim obiekcie wywalczyła komplet oczek.

Zawody rozpoczęły się od ataków gości. W 19 min powinno być 0:1. Z dystansu uderzał Arkadiusz Maksymiuk, lecz bramkarz Pogoni zdołał odbić piłkę. Niestety dla Wisły Jacek Kozaczyński popisał się też kapitalną interwencją po dobitce Szymona Martusia.
Drugą połowę Duma Powiśla przespała. I w przeciągu 120 sekund straciła dwa gole, a Nazara Penkowca pokonali Krystian Wójcik i Łukasz Zaniewski. Pogoń została liderem tabeli.

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 3:0 (0:0)
Bramki: Wójcik 50, Zaniewski 52, Dziubiński 87
Sędziował: Tomasz Zieliński z Konina
Widzów: 1000
Żółte kartki: Urbański, Odunka, Guzek, K. Wójcik – Budzyński, Jakubiec, Kwiatkowski, Maksymiuk, Charzewski, Pożak,
Pogoń: Kozaczyński – Ł. Wójcik, Dybiec, Urbański, Ratajczak (76 Dziubiński) – Odunka (83 Tarachulski) Rodak, Stromecki (84 Tomalski), K. Wójcik, Guzek – Zaniewski (70 Czerkas)
Wisła: Penkowec – Budzyński, Jakubiec, Pielach, Kwiatkowski – Jabkowski (86 Niezgoda), Maksymiuk (65 Charzewski) Wiącek, Litwiniuk (66 Pożak) – Martuś (64 Nowosielski), Nowak