Górnik Łęczna zremisował z GKS Bełchatów 1:1 (ZDJĘCIA, WIDEO)

W rundzie jesiennej piłkarze Górnika Łęczna zremisowali przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów 1:1. Wtedy jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale gospodarze jeszcze w pierwszej połowie wyrównali. Identycznie było w sobotę 6 grudnia, w meczu rozegranym awansem z rundy wiosennej. W starciu beniaminków T-Mobile Ekstraklasy znów mieliśmy bramkowy remis. Na prowadzenie łęcznian wyprowadził w 17 minucie Fedor Černych, a do wyrównał w 27 min Adrian Basta.

Zielono-czarni jeszcze nigdy nie wygrali w Bełchatowie. Gdy w 17 minucie przepięknym trafieniem popisał się Černych wydawało się, że łęcznianie są w stanie odczarować ten stadion. Niestety już dziesięć minut później wyrównał Basta.

T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Praktycznie zaraz po zmianie stron Górnik mógł przegrywać. Na szczęście Sergiusz Prusak nie dał się pokonać Bartoszowi Ślusarskiemu. Później na boisku nie działo się nic ciekawego i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

14 grudnia (godz. 198) Górnik w ostatnim tegorocznym meczu podejmie mistrza Polski – Legię Warszawa, która przerwę zimową spędzi na fotelu lidera T-Mobile Ekstraklasy, bez względu na wynik w Łęcznej.

GKS Bełchatów – Górnik Łęczna 1:1 (1:1)
Bramki: Basta 27 – Černych 17
GKS: Malarz – Basta, Baranowski, Telichowski, Mójta – Baran, Szymański – Komolov (63 Prokić), Poźniak (81 Wacławczyk), Michał Mak – Ślusarski
Górnik: Prusak – Mierzejewski, Bielak, Božić, Mraz – Bonin, Nikitović, Nowak, Božok (73 Szałachowski) – Burkhardt – Černych (52 Buzała)
Żółte kartki: Mójta, Telichowski, Baranowski (GKS) – Bielak, Burkhardt, Božić (Górnik)