Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski sparowały z Bronią Radom. Towarzyskie spotkanie zakończyło się remisem 1:1

Marcin Puka
Marcin Puka
Facebook Broń Radom
Piłkarze nożni Orląt Radzyń Podlaski mają za sobą pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Trzecioligowiec z regionu zremisował na wyjeździe z trzecioligowcem z grupy I, Bronią Radom 1:1. W ekipie gości na murawie pojawiło się pięciu testowanych zawodników.

Za nami sparing z solidnym przeciwnikiem. Pierwsze 20. minut należało do Broni, która szybciej operowała piłką i stworzyła sobie kilka sytuacji do strzelenia goli – mówi Mikołaj Raczyński, trener Orląt. – Po 25. minutach przebudziliśmy się. Dwa razy niecelnie uderzał Arkadiusz Maj, a raz przestrzelił po dobrej sytuacji Michał Kobiałka. Poza tym po stałym fragmencie gry obok słupka piłkę posłał Szymon Kamiński. W drugiej połowie w naszych szeregach zameldowało się pięciu testowanych graczy i trochę młodzieży. Najważniejsze, że po meczu nikt nie zgłosił urazów. Zostanie z nami testowany stoper, jego dane osobowe ujawnimy we wtorek. Rozważamy również pozostawienie bramkarza oraz środkowego pomocnika. W sumie mamy solidny materiał do analizy. Wiemy nad czym musimy pracować, aby w marcu być optymalnie przygotowanym do ligi – kończy Raczyński.

Dodajmy, że gola dla Orląt w 90. min. zdobył testowany skrzydłowy, ale nie zostanie on w trzecioligowcu z naszego regionu.

Przypomnijmy, że w przerwie między rundami z Radzynia Podlaskiego z powodów osobistych do czwartoligowej Mazovii Mińsk Mazowiecki odszedł autor sześciu trafień dla Orląt, Sebastian Kaczyński. Z drużyny odchodzi także bramkarz Andriy Bubentsov. Dobrą wiadomością jest fakt, że w zespole zostaje zdobywca jesienią siedmiu goli, Michał Kobiałka.

W najbliższą sobotę Orlęta będą sparować w Lubartowie z ligowym rywalem, Avią Świdnik.